Komunikaty

Sejmik o sytuacji ratowników medycznych

Sytuacja w ratownictwie medycznym była omawiana podczas posiedzenia sejmiku województwa. Ratownicy domagają się od strony rządowej i NFZ zwiększenia nakładów na ratownictwo medyczne. Tymczasem samorząd województwa, przygotowując się na kolejną falę pandemii, podjął decyzję o zwiększeniu o 120 mln zł puli covidowego projektu unijnego. Dzięki temu do szpitali trafi kolejny potrzebny sprzęt, a ratownicy otrzymają 800 zł z UE specjalnego dodatku.

Zgłoś swój biznes i Wygraj pop up store!

Masz własną markę? Chcesz z nią dotrzeć do szerszego grona klientów? Działasz online, ale chciał(a)byś spróbować swoich sił we własnym stacjonarnym lokalu? Zgłoś swój biznes i Wygraj pop up store! Właśnie wystartowała I edycja konkursu. Do zdobycia jest własny lokal w centrum handlowym Atrium na 6 miesięcy wraz z pakietem świadczeń dodatkowych. Łączna wartość nagrody wynosi 200 000 zł. Wypełnij formularz i zwiększ swoje szanse na szybki na rozwój!

Sokołów Roślinny Pierwsze w Polsce stoisko vege firmy Sokołów

Firma Sokołów otworzyła pierwsze stoisko, na którym dostępne są wyłącznie roślinne wyroby marki Z Gruntu Dobre. Znajduje się ono w Kaliszu, w pasażu sklepu Kaufland przy ul. Podmiejskiej 20. Na półkach zielonej wyspy klienci znajdą najlepsze produkty linii vege, oferowane przez Sokołów. Firma planuje kolejne otwarcia stoisk z całkowicie roślinnym asortymentem. Już wkrótce pojawią się one w Elblągu oraz Hajnówce.

Chrońmy nasz krajobraz! Kilka słów o potrzebie tworzenia parków kulturowych

Krajobraz to pojęcie pozornie oczywiste, używane intuicyjnie – wszystko to, co nas otacza, przestrzeń, którą widzimy, rozglądając się dookoła. Jednak krajobraz stanowi przedmiot zainteresowania różnych dziedzin nauki i można rozpatrywać go z wielu perspektyw. Obok krajobrazu naturalnego, będącego wytworem sił przyrody, istnieje krajobraz kulturowym, tj. współtworzony przez człowieka.

Ile trzeba mieć na dwa pokoje w nowym osiedlu

W jakiej cenie można kupić najtańsze mieszkania dwupokojowe oferowane przez deweloperów? Jaki mają metraż? W których inwestycjach je znajdziemy? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl